• 6 maja 2021
  • wyświetleń: 2476

Udany długi weekend majowy dla Rotuza - dwie wygrane w Bronowie!

Mimo że pogoda nie rozpieszczała, to jednak tak zwana majówka była w Bronowie bardzo udana. Ponieważ Rotuz wygrał dwukrotnie i to zdecydowanie.

Udany Weekend majowy w Bronowie! · fot. Sławomir Dąbrowski

W sobotę gospodarze pokonali drużynę LKS Żar Międzybrodzia Bialskiego 3:1.Był to mecz szczególny, ponieważ to właśnie w Międzybrodziu drużyna z Bornowa poniosła porażkę na jesień, która na długo została w głowach zawodników. Rewanż był bardzo udany, szybko gola bo już w 2 minucie zdobył Zieliński, po kilku minutach dobrze wrzutkę Dzidy wykorzystał Mencnarowski, a jeszcze przed upływem 20 minuty gola zdobył Wronka. Druga połowa był już jednak diametralnie inna od pierwszej, to Żar przejawiał większą chęć do zdobycia gola. W efekcie zdobył w okolicy 60 minuty bramkę, jak się potem miało okazać, zaledwie honorową. Rotuz dominował w tym meczu zdecydowanie, jednak momentami na własne życzenie sam napędzał akcje przyjezdnych. Jednak był to mecz pod kontrolą, zakończony 3 punktami.

W poniedziałkowe święto rywalem był zespół KS Bystra, która liczyła na udany rewanż za jesienną porażkę na własnym obiekcie. Rotuz jednak nie miał zamiaru oddać choćby punktu. Od początku gra Rotuza wyglądała bardzo dobrze. Gospodarze piłki raczej nie tracili, a jedynie umiejętnie zmieniali ciężar gry szukając luk w obronie Bystrej. Pierwszy na listę strzelców wpisał się Feruga, który wyskoczył do górnej piłki niczym gołąb i strącił ją celnie głową. Następnie po niewykorzystanej sytuacji bramkowej, kontrę przeprowadziła drużyna Bystrej, po której nieprzepisowo powstrzymany w polu karnym był gracz przyjezdnych. Rzut karny został zamieniony na bramkę wyrównującą. Jednak gol dający prowadzenie przyszedł szybko po zmianie stron gry, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego bramkę zdobył pięknym wolejem Sosna. Następnie sędzia wskazał na wapno, jednak tym razem na korzyść Rotuza. Perfekcyjnie piłkę uderzył Feruga. W samej końcówce po indywidualnym rajdzie wynik ustanowił Zieliński. Wynik 4:1, jak najbardziej zasłużony.

UKS Rotuz Bronów vs LKS Żar Międzybrodzie Bialskie 3:1
2' Zieliński 70' Ścieszka
12' Mencnarowski
19' Wronka

Rotuz:
Krysta (75' Dobija), Dzida, Bieńsko, Szczelina, Sosna, Świerkot (65' Papkoj), Cyroń (79' Zontek), Wronka (45' Banet), Feruga, Mencnarowski (65' Strzelczyk), Zieliński

Żar:
Kliś, Orawczak, Stwora M. (46' Jaśkowiec), Waluś J., Głogosz (80' Urbaniec), Michalski, Dudziak (46' Waluś M.), Ścieszka, Klonowski, Dudziak M. (62' Solarek), Dittrich (46' Sadlik)

UKS Rotuz Bronów vs KS Bystra 4:1
9' Feruga 29' Genc -rz.k.