• wyświetleń: 2697

Wygrana czechowickiego MRKS w sparingowym "meczu na wodzie"

Po raz siódmy w sparingowe szranki tej zimy stanęli piłkarze MRKS-u Czechowice-Dziedzice, goszcząc w środowy wieczór drużynę Unii Dąbrowa Górnicza - plasującą się po rundzie jesiennej na trzeciej lokacie w IV lidze śląskiej, gr. I.

piłka nożna, mrks,
Wygrana czechowickiego MRKS w sparingowym "meczu na wodzie" · fot. MRKS Czechowice-Dziedzice

Wobec dodatnich temperatur w ostatnich godzinach i zalegającego wokół śniegu, sztuczna nawierzchnia boiska MOSiR tym razem zamieniła się w istny "basen", a spora ilość kałuż niezmiernie uprzykrzała życie zawodnikom obu zespołów.

W trudnych warunkach początkowo lepiej odnaleźli się goście, obejmując już w 5. minucie prowadzenie, gdy jeden z graczy Unii mocnym strzałem po ręce testowanego bramkarza skierował piłkę do siatki. Jeszcze przed przerwą podopieczni Jarosława Kupisa zdołali jednak odpowiedzieć wyrównującym trafieniem, gdy efektownie z rzutu wolnego w samo "okienko" przymierzył Łukasz Szędzielarz (29 min.).

W drugiej części o bramkowe łupy pokusili się już tylko czechowiczanie, gdy wpierw po szarży Konrada Gondko z obrębu pola karnego celnie uderzył Jakub Raszka (68 min.), zaś w 75. minucie dośrodkowanie Damiana Zajączkowskiego skutecznie głową sfinalizował Marcin Zarychta i MRKS odniósł tym samym wygraną 3:1 (1:1).

Już w najbliższą sobotę - 20 lutego o godzinie 11:30 ponownie na sztucznym boisku MOSiR, czechowicka drużyna zmierzy się z rezerwami Zagłębia Sosnowiec, rywalizującymi obecnie w śląskiej lidze okręgowej (gr.IV), które w swojej grupie uplasowały się po jesiennych zmaganiach na pozycji wicelidera.

To nie jedyny sparing, rozegrany przez drużynę MRKS w ostatnich dniach. W sobotę, 13 lutego podopieczni Jarosława Kupisa rozegrali mecz kontrolny z Czarnymi Jaworze. Jednak czechowiczanie nie zaliczyli tego meczu do udanych. Choć gospodarze w starciu z niżej notowaną drużyną z Jaworza (bielsko-tyska liga okręgowa) prowadzili już 2:0 i 3:1, ostatecznie na "własne życzenie" tracąc dwa gole w samej końcówce - musieli pogodzić się z przegraną 3:4 (3:2).

Sparing nr 7: Boisko MOSiR ze sztuczną nawierzchnią, ul. Legionów 145 /17 luty 2021r., godz.19:00/

MRKS Czechowice-Dziedzice - KS Unia Dąbrowa Górnicza 3:1 (1:1)

Bramki: 0:1 (5 min.), 1:1 Szędzielarz (29 min. - z wolnego), 2:1 Raszka (68 min.), 3:1 Zarychta (75 min. - głową)

MRKS: testowany bramkarz - Padło, Zarychta, Żurek, Loranc - Kobiela, Bryczek, Szędzielarz, testowany zawodnik, Raszka - Kania oraz Świerczek - Zajączkowski, Gondko, Wandzel, Wrana, Adamiec
Trener: Jarosław Kupis