• 11 sierpnia 2020
  • wyświetleń: 2795

Pierwszy turniej Grand Prix w siatkówce plażowej za nami

W miniony weekend 8-9 sierpnia na boiskach plażowych kąpieliska MOSiR w Czechowicach-Dziedzicach zainaugurowaliśmy cykl Grand Prix w siatkówce plażowej.

Pierwszy turniej Grand Prix w siatkówce plażowej za nami · fot. MOSiR Czechowice-Dziedzice

W sobotę, do rywalizacji stanęli panowie. Po 6 godzinach zmagań najlepsi okazali się Adrian Gardyan, Kamil Konieczny z Radlina, którzy w finale pokonali duet Krzysztof Błachut, Jakub Chudyba Czechowice/Tychy. Brązowe medale wywalczyli Patryk Chmiel, Jakub Sołtan Pawłowice/Cieszyn. Na uwagę zasługuje dobry występ czechowickiej pary Szymon Strączek, Adrian Hołdys, którzy zakończyli turniej na czwartym miejscu.

W niedzielę do gry przystąpiły pary mieszane. Do zawodów zgłosiło się 17 duetów. Po bardzo zaciętej i wyrównanej rywalizacji najlepsi okazali się Anna Olchawa, Filip Zabielny Tychy/Sosnowiec, którzy pokonali w finale Weronikę Grząślewicz i Mikołaja Szczepańskiego Katowice/Zabrze. W meczu o trzecie miejsce tryumfowali Julia Janus, Artur Czernik Piekary Śląskie/Katowice.

II turniej Grand Prix Czechowic-Dziedzic w siatkówce plażowej odbędzie się 15 i 16 sierpnia.

źródło: MOSiR Czechowice-Dziedzice